Zhubnout nemusí být dřina

Naše váha je někdy nevypočitatelná. Některým stačí párkrát vynechat čokoládu, jiní musí dřít v posilovně a vyvarovat se všemu sladkému nebo tučnému. Hubnout se dá různými způsoby a nemusí to být úmorné, může to být i zábava.
Vše je ve vaší hlavě
Ani se nesnažte bojovat se svou vůlí. Málo kdy nad ní zvítězíte. Zkuste prostě svou mysl oklamat. Nevyužívejte tedy svou vůli, ale zkuste na to jít přes své podvědomí. Mnohdy jen stačí menší talíř nebo si nezdravé pochoutky odklidit z očí.
jablko při hubnutí
Zhubněte a ještě mějte uklizeno!
Pokud zrovna nejste sportovec a nemáte ke sportu žádný vztah, zkuste na to jít jinak. Věděli jste, že obyčejným luxováním můžete spálit i 300 kcal? Nebo takovým mytím nádobí 200 kcal? Možná vám místo náročného cvičení bude stačit zamést prach z poliček, vyžehlit a vyluxovat. Pokud se vám to zdá málo, přidejte si. Není nic jednoduššího než sfouknout dvě aktivity jednou. Při věšení prádla můžete například při každém ohybu pro kus oblečení udělat dřep. Stejně tak si můžete připevnit na ruce něco těžšího, aby pro vás zvedání rukou nebylo tak jednoduché.
jídlo v lednici
Pitný režim je základ
Samozřejmě kromě pohybu je základem i pitný režim. Je nutné vypít přibližně 2 litry tekutiny denně. Pokud váš den byl aktivní, určitě neuškodí vypít více. Při hubnutí se vyvarujte slazených a perlivých nápojů. Jsou škodlivé, takže krom lepší postavy budete i zdravější. Nedovedete si život bez sladkých nápojů představit? Zkuste to jinak než sladkými sirupy! Natočte si obyčejnou vodu a přidejte si do ní různá ovoce. Velmi dobře ochutí vodu například citrón, jahody nebo borůvky. K lepší chuti napomůže i máta nebo meduňka! Máte-li rádi Chia semínka, můžete jimi své pití také obohatit.
Nahraďte sladké něčím jiným
Rádi mlsáte? Zkuste to zdravěji. Kupujte si čokoládu pouze s vysokým obsahem kakaa. Nebo nahraďte sladké ovocem. Potrpíte-li si na sladké snídaně, zkuste si místo čokoládové buchty udělat ovesnou kaši nebo zdravé a neslazené mugcaky.