Vyrazte do divadla


Že chození do divadla je jen pro snoby a intelektuály? Ale vůbec ne. Hodně lidí má sice divadelní představení spojené zejména se zdlouhavými, nudnými kusy, ale není to pravda. Dnešní divák má na výběr z mnoha žánrů, délek a provedení. Klasikou, nejoblíbenější i mezi návštěvníky, zůstává činohra. I tady se dnes můžete rozhodnout pro klasický kus, jako je Shakespeare nebo Čechov, ale vaší pozornosti by rozhodně neměly uniknout ani novější díla, nebo třeba dramatizace vašich oblíbených knih. Pokud jste spíše milovníky hudby, doporučujeme vaší pozornosti například muzikál nebo balet. I tady si každý jistě najde něco, co mu bude po chuti.
baletní představení
Do divadla daleko? Nemusíte se přece hned hnát do Prahy, Brna nebo jiných velkých měst. Dobrá, někdy dokonce skvělá divadla jsou i na menších městech, a je tak celkem jisté, že nějaký ze spolků působí i ve vašem okolí. Navíc, divadelníci jsou národ toulavý, a tak často pořádají zájezdová představení. Díky tomu máte šanci vidět i ty nejlepší soubory, a nemusíte si na to brát dovolenou. Zkuste také zjistit, jestli se ve vašem okolí nekonají výlety, které by spojovaly večerní návštěvu některého z vyhlášených divadel s odpolední prohlídkou města nebo třeba návštěvou vánočních trhů.

Nemám co na sebe. Další častá výmluva, proč do divadla nechodit. Nemám dlouhé večerní šaty, nemám smoking, nesnesu boty na podpatku. Je pravdou, že oblečení do divadla by mělo být čisté a úhledné, ale pokud nejdete do Národního divadla na operu, tak večerní róbu a smoking nepotřebujete. Pro dámy jsou vhodné společenské šaty s délkou pod kolena, padnoucí a z dobrého materiálu. Pokud nejste zrovna šatový typ, stejnou službu vám udělá i delší sukně a jednobarevná halenka, nebo padnoucí kalhotový kostým. Vyvarujte se křiklavých barev a vzorů, stejně jako příliš krátkých nebo průhledných kousků, a nemáte se čeho bát. Pro pány se pak hodí nedžínové společenské kalhoty a košile s dlouhým rukávem, popřípadě oblek.
blondýna na podiu
Zkrátka, chození do divadla je zábava, a rozhodně se není třeba bát, že byste nezapadli.