Jak na cizí jazyky? 5 tipů pro vás!

1.      Všímejte si okolí

Základem například pro takovou angličtinu mohou být písničky. Tak je to i s jinými jazyky. Během všedního dne můžete pochytit spoustu slovní zásoby, aniž byste se soustředili na učení. Mezi tento způsob patří nejen písničky, ale i reklamy, manuály nebo obaly různých výrobků. Vnímejte a učte se!
kousat tužku

2.      Pravidelnost je základ

Každý vyučující cizích jazyků vám poví, že procvičování či pravidelnost jsou základem. Je dokázané, že pro efektivní učení cizího jazyka je potřeba alespoň 20 minut denně. Doba je stanovena na 20 minut i z důvodu, že po tuto dobu jsme schopni se maximálně soustředit, později naše soustředěnost opadá.  Je však jen na vás, na kolik minut se cítíte. Může se stát, že vydržíte o něco déle. Procvičovat můžete pomocí různých internetových programů nebo například pomocí knížek, je to na vás.

3.      Komunikujte s rodilým mluvčím

Dokavaď se nepustíte do využívání cizího jazyka v praxi, nemůžete očekávat žádné významné pokroky.  Mluvení s rodilým mluvčím je základ. V této době máme výhodu internetu – můžete volat přes Skype nebo si psát přes různé seznamky. Existují i různé online kurzy s možností volání, kde můžete komunikovat s lektorem v daném jazyce. Pokud máte možnost odcestovat do zahraničí, neváhejte ani vteřinu. V zahraničí si totiž budete muset poradit a dokope vás to k reagování.

4.     Sledujte filmy a seriály, čtěte knihy

Spousta lidí děkuje své znalosti filmům nebo seriálům. Jestliže máte nějaký svůj oblíbený seriál, který jste zhlédli několikrát, opusťte dabing a zkuste si ho pustit v originále s titulky. Později si můžete titulky nastavit v cizím jazyce, v posledním levelu zvládnete seriál či film v originále a bez titulků. Většina seriálů je v angličtině, spoustu jich ale na internetu naleznete i v jiném jazyce. S tímto tipem souvisí i čtení knih, existují zjednodušené verze bestsellerů, zavítejte do knihkupectví a investujte do koupě své oblíbené knihy v originálu – tento tip je spíše pro milovníky literatury.
myšlenka

5.     Motivace a cíl

Ke každému jazyku neodmyslitelně patří motivace, dále zejména stanovení vlastních cílů. Řekněte si, kam to chcete dotáhnout. Odměňujte se při každém zlepšení a nepodceňujte se. Zkuste si představit, jak to bude vypadat, až dosáhnete svého vysněného cíle. Můžete mít lepší práci, seznámit se s novými lidmi a posunout se v životě dál!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup