Domek na kolech, netradiční bydlení

Máte omezené finanční prostředky a vlastníte pozemek nebo si jen neumíte představit, že budete bydlet stále na jednom místě? Pak je pro vás ideálním řešením pořízení mobilního domu. Přečtěte si . Mobilní domek bude zajímavým řešením pro zájemce o levnější celoroční bydlení. V případě, že se rozhodnete pro celoroční bydlení nevyhnete se územnímu řízení z důvodu napojení se k sítím /voda, plyn, elektřina, kanalizace/. U některých modelů můžete získat dokonce hypotéku. U mobilheimu se na vás nevztahuje povinnost platby daně z příjmu. Nabídka domků je velice pestrá, ať už jde o velikost, technické provedení, zateplení, konstrukci a vybavení. Instalace je velice rychlá a snadná. Mobilheim vás překvapí přijatelnou pořizovací cenou i nízkými náklady na bydlení, které jsou menší než u klasických domků.
malý karavan

V mobilních domech lze topit elektrickými přímotopy, plynovými topidly popřípadě krbovými kamny.

Nezanedbatelným plusem těchto domů je skutečnost, že nepotřebují základovou desku a tudíž u některých typů nepotřebujete stavební povolení. Vše závisí na tom pokud nezvolíte variantu domku, který lze zkolaudovat a umístit natrvalo.
dřevěný karavan¨

Domky splňují všechna kritéria moderního a účelného bydlení.

Mezi výhody domků na kolečkách patří i jejich bezúdržbovost a dlouhá životnost. Odpadají výdaje za pravidelné opravy.
moderní mobilní dům

Mobilheimy můžete pořídit úplně nové nebo starší. Dodavatelé mobileheimů v případě nákupu staršího domku jsou vám schopni vyjít vstříc i v případě, že chcete změnit dispoziční řešení domku. Samozřejmostí je kontrola elektroinstalací včetně instalace českých zásuvek. Problém není ani v zajištění revizní zprávy.

Mobilheimy u nás stále ještě nejsou rozšířeny tak jak je tomu třeba v USA nebo Holandsku, kde jsou oblíbené již několik desetiletí.