Jak si přivydělat při studiu

Možností přivýdělku během studia je v dnešní době opravdu hodně. Vybírat si můžeme jak z velkého množství klasických brigád v supermarketu, nebo třeba rychlém občerstvení, ale existují i mnohem lukrativnější možnosti. Důležité je si najít něco, co nás bude alespoň trochu bavit (minimálně něco, co nás nebude ubíjet) a co nám nebude brát čas na úkor studia.
létání bankovek.jpg

Doučování

Vy už máte maturitu úspěšně za sebou, nebo jste možná jen nadprůměrní v nějakém předmětu. Zeptejte se kamarádů a známých z nižších ročníků, vyvěste inzeráty ve škole nebo na internetu a pokuste se najít někoho, koho byste mohli doučovat. Pokud jste v tom dobří, pravděpodobně vás to i baví, a proto může být tenhle nadprůměrně placený přivýdělek skvělou volbou.
bankovky muže.jpg

Prodávejte

Jde o skvělý a velmi rychlý způsob, jak získat nějaké ty peníze na víc. A aby toho nebylo málo, průběžně se takto zbavujete věcí, které už nepotřebujete, a navíc na tom něco vyděláte. Prodávat můžete například:

·         Staré učebnice, skripta nebo poznámky – dobře zpracované poznámky ke zkouškám jsou ceněny zlatem

·         Hračky – hračky v dobrém stavu můžete samozřejmě i darovat, ale často se vám povede je i prodat, třeba na nějakém online bazaru

·         Nábytek, ozdoby a dekorace do domácnosti – například z důvodu stěhování na kolej

·         Oblečení – nemusí samozřejmě jít o nějaké obnošené kousky, ale třeba se vám doma válí něco, co jste na sobě měli jednou a přestalo se vám to líbit

Hlídání dětí

Vhodným přivýdělkem pro všechny, kteří mají kladný vztah k dětem je brigáda formou hlídání. Hodně rodičů s dětmi si rádi čas od času vyrazí někam sami dva, ale nemají nikoho, kdo by jim jejich ratolesti pohlídal. Navíc jde práci, při které se určitě nebudete nudit.

Venčení a péče o zvířata

Jde o ideální přivýdělek pro každého, kdo miluje zvířata. Narazit na takové nabídky můžete jak od soukromých osob, které například odjíždějí na dovolenou, nebo od různých útulků, které potřebují výpomoc na venčení psů.

Placená stáž

Asi nejlepší možností přivýdělku, je najít si placenou stáž, která přímo souvisí s tím, co zrovna studujete. Získáte tak nejen peníze navíc, ale i nějakou tu praxi a možná po dokončení studia i přechod na hlavní pracovní poměr. Bohužel, o takovéto stáže v jakémkoliv oboru je velký zájem a není lehké ji získat.