Jak se vyvarovat hrozbám internetu

Internet je skvělé místo, které nám všem umožnilo věci, které nikdo nečekal. Můžeme díky němu komunikovat s lidmi z druhé části světa, můžeme nakupovat pouhým klinutím, vyřizovat své bankovnictví z pohodlí domova a mnoho dalšího. Ovšem se vším skvělým a výhodným přichází i cena nebezpečí, které nám může na internetu hrozit.
Řeč je o hrozbách, které nás můžou na internetu potkat. Ať už zavirování počítače, ztráta peněz nebo hacknutí počítače. Pokud ale budeme obezřetní, můžeme se těmto nepříjemným situacím docela jednoduše vyhýbat.
hacker a svět 

1.      Antivirus

Ačkoliv je antivir jasnou volbou, někteří lidé ho v počítači nemají a proto je třeba na něj upozornit. V první řadě si jeden pořiďte. Možná se bude jednat o investici, která vám nebude příjemná, ale konečný výsledek přinese mnohem více užitku, než jen to, že by vás okrádal o peníze. Pokud je vám i tak líto do antiviru investovat, můžete vyzkoušet poměrně velké množství antivirů, které mohou být hodně blízko výkonům, které mají antiviry placené.
 

2.      Bezpečnost stránky

Pokud si najedete myší na lištu vyhledávání (nachází se zde adresa stránky, na které se nacházíte), v levém okraj najdete buď ikonku zamčené klatky nebo větu: Nezabezpečeno. V případě klatky si můžete oddychnout, jelikož se jedná o připojení, které je zabezpečené a osobní informace, hesla a další intimní věci, které na stránku pošlete, budou soukromé. Pokud se vám objevuje věta Nezabezpečeno, může se jednat o stránky, na kterých vám vaše hesla a soukromé informace mohou různí útočníci ukrást.
Tímto způsobem můžete například poznat, zda se přihlašujete do správného internetového bankovnictví a ne podvodného.
 bezpečnost v pc

3.      Na pochybné stránky nepiště své údaje

Jedná se hlavně o stránky, které po vás vyžadují číslo vaší kreditní nebo debetní karty. Často se pak stává, že po zadání vašich údajů se vám z účtu začne pravidelně strhávat nějaká finanční částka, se kterou jste souhlasili, beztoho aniž byste věděli, jak.
Pokud tedy chcete platit přes internet, vždy se ujistěte, že se jedná o bezpečnou stránku a pro vlastní bezpečí, nikdy neukládejte údaje o vaší kartě na web. Pokud by se vám pak někdo dostal na účet, ulehčili byste tak akorát útočníkům a zlodějům celou práci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup