Krásná i na cestách

·         Kalhoty a sukně. Skvělým cestovním oděvem jsou sukně. Pokud vyrážíte na dovolenou, můžete si dovolit i bohémskou dlouhou sukni nebo šaty. V létě doplněné o slamák a sandálky, v zimě doplněnou o kratší kabátek a punčochy. Nemáte-li ráda sukně, nabízejí se legíny nebo harémové kalhoty. Pracovní cesty se pak dají zvládnout ve formální sukni áčkového nebo tužkového střihu, nebo ve volnějších palazzo kalhotách.
čekání na odlet

·         Boty. Jedním z největších problémů cestování jsou boty. Musí být pohodlné, nesmí tlačit, ale zároveň musí být přiměřeně elegantní. Při neformálních cestách jsou skvělým řešením plátěnky nebo baleríny, popřípadě do chladnějšího počasí válenky. S pracovními cestami je to složitější. Boty musí ladit s outfitem a požadavkem jsou často podpatky. Pokud nemusíte být v lodičkách po celou dobu, jsou dobrou alternativou silnější, protiskluzové ponožky, které si snadno natáhnete přes silonky a pak je jen složíte do kabelky. Toto řešení lze praktikovat i v zimě.

·         Zateplení. I pokud cestujete v létě, nezapomeňte si svetr, mikinu nebo kabát. Možná, že venku svítí sluníčko, tak v klimatizovaném autobusu nebo vlaku může být velmi chladno. Při sezení není možnost se ohřát, takže je perfektní mít více tenkých vrstev, které můžete oblékat a svlékat. Kromě svrchního oděvu si také můžete vzít lehkou deku, kterou jen naskládáte do tašky. V zimě naopak vevnitř svlékněte alespoň bundu, jinak po vystoupení zmrznete.
žena v šatech

·         Doplňky. Šátky jsou skvělým způsobem, jak ozvláštnit i jednoduchý model, a zároveň chrání proti lehkému chladu. Zkusit můžete například i barevné punčochy nebo ponožky, v chladných dnech si vyhrajte s čepicí a rukavicemi. Myslete na to, že šperky by vám neměly překážet v manipulaci se zavazadly, takže dlouhé a výrazné kousky nechte tentokrát doma. V případě cest letadlem to nepřehánějte s kovovými doplňky, ať je nemusíte složitě sundavat a nasazovat.