Trampolína s ochrannou sítí pro zdravé hubnutí

Lidské tělo je dokonalý výtvor, měli bychom si přiznat, že se ale k němu nechováme s náležitou úctou. Je dokonalou schránkou pro naši duši, a jestliže ji zanedbáváme, odrazí se to i na našich myšlenkách a vnímání sebe sama a celé reality kolem nás. Čím lépe náš mnohobuněčný organismus funguje, tím lépe se v něm cítíme, a součástí tohoto procesu je také ideální postava.
výskok ve čtyřech

Cesta k vysněné postavě

Stačí se porozhlédnout kolem sebe a brzy zjistíte, že ideální postavou příliš jedinců neoplývá. Lidé jsou buď nedostatečně vyživení a příliš hubení, anebo naopak trpí nadváhou nebo dokonce obezitou. V zámoří je situace dokonce mnohem horší, je to dáno velmi rozšířenou nezdravou stravou a nedostatkem pohybu.
Racionální stravovací režim je nedílnou součástí cesty k sobě a tedy i k vysněné postavě. Zabývají se jím miliony lidí na celém světě a vyměňují si mezi sebou mnohé poznatky, které lze dnes poměrně snadno díky internetu získat. Problematičtější situace však vzniká s ohledem na další aspekt a tím je vhodný pohyb.
Klouby, páteř a klenba chodidel – je až s podivem, že většina obézních lidí, kteří se rozhodnou začít s pravidelným pohybem, a mají dostatečně silnou vůli, se vrhá na běhání, aerobik nebo cvičení formou posilovacích cviků či strečinku. To je však naprosto nevhodná forma. Málokdo si totiž uvědomuje, že uložená tuková tkáň je pevně fixována s kostrou a ta musí snášet v této podobě extrémní zátěž. Nejvíce trpí pohybový aparát, bortí se kloubní výstelka, deformuje páteř, vzniká příčně plochá noha a to vše pak provází nepříjemné bolesti.
dívka na trampolíně
Skákejte na trampolíně– proč zrovna trampolíny s ochrannou sítí jsou tím ideálním sportem? Skákání probíhá na pružné podložce a ta je natolik elastická, že velice efektivně tlumí nárazy. Právě zde pocítíte značný rozdíl mezi dopady ploskou chodidla na asfaltový terén silnice při běhu a při odrazu na trampolíně. A čím vyšší hmotnost vašeho těla, tím je ten rozdíl větší. Vyzkoušejte pohyb na odrazové ploše, který dokonale vaše tělo rozhýbe, budete spalovat kalorie bezpečnou formou a můžete toto cvičení provádět pravidelně každý den.