Péči o bazén si můžete usnadnit

Každý, kdo si pořídí svůj vlastní zahradní bazén, to dělá jistě také proto, aby si mohl užívat dokonalou čistotu své bazénové vody, neboť pravda je taková, že když vyrazíte na nějaké veřejné koupaliště či do akvaparku, tak se vám snadno může stát, že si odtud odnesete nějakou kožní vyrážku či jiné zdravotní komplikace. A to i v případě, kdy správci daného areálu péči o tento prostor nijak nezanedbají. Je to totiž tak, že v místech, kde se koncentruje tak velké množství lidí, se přirozeně hromadí i zdravotní rizika.

hadice k vysavači.jpg
Něco takového se vám ovšem nestane, když se budete koupat ve své vlastní zahradní nádrži. Každopádně důležitým předpokladem toho, abyste si mohli koupání ve svém vlastním bazénu užívat, je to, že o něj budete řádně pečovat. A taková péče napuštěním vody do nádrže zdaleka nekončí. Nezbytné je, abyste vodu průběžně zbavovali anorganického i organického znečištění, které se v bazénové vodě průběžně hromadí.
Jistě si teď představujete celou řadu složitých úkonů, kterých se budete muset úspěšně zhostit, aby koupání v nádrži stálo za to. Jsou takové, kterým se rozhodně nevyhnete, ale přeci jen existuje způsob, jak si péči o bazénovou vodu usnadnit. Konkrétně jde o to, že množství používaných přípravků můžete výrazně snížit tím, že použijete takový, který má hned několik důležitých funkcí najednou.
bubliny pod hladinou.jpg
Takovým ideálním přípravkem jsou multi tablety 5v1, které se postarají o to, aby vodu ve vaší nádrži dokonale desinfikovaly, aby ji zbavily řas a dalších nežádoucích mikroorganismů, také pohlídají hodnotu pH v nádrži, a také hladinu nezbytného oxidačního činidla. A ještě navíc vás zbaví případného zákalu, který po vysrážení zachytí výkonná bazénová filtrace. Jak je tedy vidět, péče o bazénovou vodu může být i poměrně příjemná a snadná věc, kterou zvládne každý, kdo si zvolí ty pravé pomocníky.