O co přicházíme, když jsme stále online?

Pokud si nedovedete představit ani pár hodin, po které nebudete připojeni k síti, měli byste se trochu zamyslet. Ani ne tak proto, že neustálým civěním do monitoru a displeje si kazíte oči a vůbec svému zdraví zrovna dvakrát nepomáháte. Spíše si zkuste uvědomit, co ztrácíte, když nespustíte oči z počítače nebo telefonu.
O co přicházíme, když jsme stále online?
manažer online
Radost z pohybu
Všichni úspěšní lidé potvrdí, že radost z (přiměřeného) fyzického vypětí je to nejlepší, co vás může potkat. Správný a pravidelný pohyb dává tělu potřebné látky. Usínat po příjemné procházce je mnohem konejšivější než cokoliv jiného.

Přímá komunikace
Naučili jsme se chatovat a komunikovat na sociálních sítích, tedy virtuálně. Zároveň jako bychom zapomněli střetávat se a mluvit z očí do očí. Naše slovní zásoba se tím také výrazně ztenčuje. Ne, nic nenahradí přímý kontakt, jehož po hříchu ubývá.
přátelé na síti
Okolní vlivy
Kolikrát ani, soustředíce se na to, abychom co nejrychleji odepsali člověku „na druhé straně“, nevíme, zda venku svítí sluníčko nebo je zamračeno. Přitom sledovat, co se kolem nás děje, jak se všechno mění, jak je vše v neustálém pohybu, může být uvolňující.

Svoboda
Možná vám to zní zvláštně, ale čtete dobře. Ano, svoboda. Zkuste si připomenout, jaké to je, když nemusíte nikomu odepisovat, na nic reagovat a jen tak v klidu si ležet a u při dobré kávě si číst zajímavou knihu, aniž byste měli v hlavě, že „někdo je na drátě a chce si s vámi psát“.
wifi připojení
Soukromí
Proč by ostatní měli vědět, co právě teď děláme? Každý z nás by si přece měl ponechat alespoň malou špetku soukromí – prostor, do kterého nikdo nesmí vstoupit. Neotvírejme se až příliš virtuálním přátelům a zachovejme si nějaké to tajemství.

Čistá hlava
Zkuste si to představit. Žádná nevyzvednutá pošta, žádné zprávy, žádné příkazy… Možná je to pouhý sen, ovšem lze se mu alespoň trochu přiblížit tím, že nebudete stále sledovat, kdo že vám to píše, jestli vás šéf zadal další úkol, co všechno musíte udělat. Osvobozující pocit, ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup