Netradiční domácí miláček sysel Richardsonův

Sysel Richardsonův je milé zvířátko, které má krásný hebký béžový kožíšek, svižný pohyb a neustále chuť se hrát. Prostě a jednoduše představuje ideálního, ačkoliv neobvyklého domácího mazlíčka. Pokud jste si oblíbili hlodavce jako chovaná zvířátka v domácnosti, s tímto zvířátkem, syslem, si užijete velmi mnoho zábavy. Pokud tedy zrovna nebude spát.
sysel s větvičkou

Ideální v domácnosti

Sysel Richardsonův pochází z Ameriky, a je velice podobný našemu evropskému syslu obecnému. V dospělosti váží okolo půl kilogramu, a měří přibližně dvacet centimetrů. Vyznačuje se krásným, chlupatým ocáskem, o který se opírá, když sedí na zadních, zatímco v předních konzumuje nějakou potravu, anebo se jen tak natahuje do výšky, aby lépe viděl, co se děje okolo něho. Chov tohoto sysla v zajetí není náročný. Ve volné přírodě však žije ve skupinách, takže ani doma by neměl být sám. Syslí samečci v kleci spolu občas bojují, ale to patří k jejich zvykům a aktivitám.
pruhovaná veverka

Vybavení klece pro sysla

Sysel Richardsonův potřebuje dostatečně velkou klec. Pro párek syslů by klec měla být o rozměrech alespoň dvě stě, krát sto, krát padesát centimetrů.
§  Jako podestýlka je pro sysly pak ideální veliké množství pilin, ještě případně promíchaných s mulčovací kůrou, aby měli vaši syslové v čem hrabat. Hrabání je totiž pro sysly jejich oblíbená zábava, neboť i v přírodě si budují podzemní nory.
§  V kleci potřebují tito syslové boudičku, do které neproniká světlo. Do této boudičky si sysel natahá seno. Když přijde období jeho zimního spánku, zavrtá se do své boudičky a spí. Sysel se jednou za dva až tři dny probudí, aby se najedl a napil a pak opět pokračuje ve spánku.
Krmení pro sysly může být potom směs obilovin, která je určena i pro činčily. Jsou to směsi, které obsahují:
§  semínka slunečnic
§  kukuřice
§  ovesné vločky
§  obilná zrna
§  sušené banány
Občas syslové nepohrdnou ani moučnými červy, protože se v přírodě živí i hmyzem a larvami.
§  Radost syslům udělá také jablko, anebo hruška.
§  Je dobré jim dát také kamínek, nebo větvičky stromů na broušení zubů.