Klasická nebo elektrická?

Chcete se naučit hrát na nějaký hudební nástroj? Je tím nástrojem kytara? Tak to máte dvě možnosti, jak hru na kytaru zvládnout, pokud nechcete být samouk a učit se doma hře sám. Stát se samoukem, to riskujete, že po prvních nezdarech kytaru odložíte, a už se k ní nevrátíte. Můžete se přihlásit na kurzy, které probíhají on-line na Youtube, nebo přímo na www stránkách autorů těchto kurzů. Nebo se přihlásíte na kurzy, které probíhají fyzicky, takže budete muset navštívit daný kurz na určitém místě a v určitou dobu konání kurzu. Oboje má své výhody i nevýhody.

kytara

Kurz kytary patří vůbec mezi nejčastějším kurzům, které se věnují hře na hudební nástroje, a to díky rozšíření kytar mezi veřejností. Pořídit si kytaru není žádný velký problém. Pojďme se věnovat zejména on-line kurzům. Tyto jsou nejrozšířenějším, protože odpadá potřeba do kurzu někam docházet a můžete si jej pustit, kdykoliv máte doma vhodnou volnou chvilku.

Existují desítky kytaristů, kteří prostřednictvím svých www stránek, a hlavně za použití YouTube.com pořádají své on-line kurzy. Jedná se zejména o dva druhy kurzů:

  • hraní na akustickou kytaru
  • hraní na elektrickou kytaru

Oba druhy kurzů předpokládají určitou výbavu absolventů těchto kurzů. U kurzu hraní na akustickou kytaru je dostačující většinou pouze vlastnictví akustické kytary. Ale hraní na elektrickou kytaru vyžaduje větší výbavu a to:

kytara

  • elektrickou kytaru
  • zesilovač a reprobox (respektive tzv. combo, což je zesilovač a reprobox v jednom)
  • popřípadě kytarové efekty

Zesilovačů a reproboxů jsou desítky, ne-li stovky, to samé platí u kytarových comb. Pokud jste začátečník amatér, bude dobré se poradit přímo s pořadatelem kurzu, který vám s výběrem a koupí jistě rád pomůže.

Chcete se naučit hru na kytaru? Vyberte si, jestli to bude klasika nebo elektrika, vyberte si kurz a s chutí do toho!