Zdravá a chutná jídla

Letos to se zimním sportováním nebylo růžové a neustálé vysedávání doma je pro štíhlou linii doslova zabijákem.

Můžete si uvařit pár chutných a jednoduchých jídel, která se mohou stát tím prvním krokem ke změně stravovacích návyků. Jednoduchá zdravá jídla mohou i skvěle chutnat.

zucchini

Plněné cukety s tuňákem

Cukety si ještě ze záhonu nesklidíte, ale naštěstí se dají koupit po celý rok. Vyberte si středně velké a všechny stejné velikosti. Potom potřebujete jen tuňáka v oleji, olivy, kapary, čerstvou petrželku a piniové oříšky. Pokud nemáte piniové oříšky, můžete použít oloupaná semínka slunečnice.

Cukety v celku uvařte ve slané vodě. Neměly by být moc měkké. Z tuňáka odstraňte olej a smíchejte s olivami nakrájenými na plátky a s kapary. Vychladlé cukety podélně rozkrojte a lžící opatrně odstraňte dužinu Tu smíchejte s tuňákem a přidejte ½ množství nakrájené petrželky a piniové oříšky nebo semínka slunečnice. Směsí naplňte vydlabané cukety, dejte na plech a zlehka posypte strouhankou. Zapékejte 10 minut na 250 °C. Pokud máte v troubě gril, použijte ho. Vytvoří vám zlatavou křupavou krustu. Na závěr posypte zbytkem čerstvé petrželky. Kdo chce trochu vylepšení, může před vytažením z trouby posypat zeleninu strouhaným parmazánem.

kuře

Kuře na jablkách

Pro zdravá jídla fitkitchen.cz si nemusíte odepírat ani maso. Můžete vytvořit netradiční kombinaci a budete překvapeni, jak vám bude chutnat. Kuře s jablky je chutnou alternativou ke klasickému kuřeti a bramborám. Jde o jednoduchý sladkokyselý recept.

Jablka oloupejte, zbavte jadřinců a nakrájejte na klínky. Na pánev dejte tenkou vrstvu oleje a větvičku rozmarýnu. Kuře bez kostí po obou stranách opečte, aby mělo zlatavou barvu. Vložte kousky masa pergamen a nechte v troubě 15 minut při 180°C. Nenechávejte maso v troubě dlouho, aby nebylo suché.

Na pánvi, kde bylo maso, poduste jablka s olivovým olejem a stroužky česneku, dochuťte solí a pepřem. Když jsou jablka zlatá, přidejte na pánev kuře, které můžete osolit dle chuti a vše nechte 10 minut na mírném ohni prohřát. Míchejte opatrně, ať se jablka nerozpadnou. Na talíři ozdobte větvičkou rozmarýnu.