Proč jsou peníze tak lákavé?


Říká se, že peníze točí světem. Kdy jindy by to mohla být víc pravda než dnes. Peníze a bohatství celkově jsou jedny z nejmocnějších faktorů, které ovlivňují to, co se ve světě děje. Je to tak dnes, ale bývalo to tak i dříve, a to snad i mnohem více než teď. Důvodem toho může být to, že v dřívější době byly sociální nůžky více rozevřené. To znamená, že mezi bohatými a chudými byl mnohem větší rozdíl. Znamenalo to také to, že se svět dělil na dva menší, jeden svět byl těch bohatých a druhý těch chudých. Docházelo tak k tomu, že bohatí měly dojem, že chudým mohou diktovat, co se smí a co se nesmí. Svět bohatých tedy zasahoval do světa chudých, aniž by se na cokoliv ptal.

papírové bankovky

V obráceném směru to ale možné nebylo. Dnešní doba se od tohoto principu trochu oprostila. Důležité je ovšem uvědomit si, že peníze a bohatství svůj význam nikdy neztratí. Jedná se totiž o evoluční záležitost. Lidé, kteří mají velké úspory jsou jednoduše lépe zajištěni. Jejich existenci tolik faktorů neohrozí. Jedná se tak o jednoduchý princip silnější zvítězí. Mnohdy je to pak ten samotný pocit bezpečí, který nás láká směrem k bohatým lidem a pracím, které jsou lukrativní. Představujeme si, že pak ten život musí být hezčí a jednodušší. Do jisté míry to pravda je, ale ne vždy na sto procent. Proto náš život může být šťastný, naplněný a plnohodnotný, i když během něj nejsme schopni našetřit mnoho peněz.

mince

Někdy se ovšem v našem životě objeví náhlá situace, kdy nás nedostatek financí může zaskočit. Jedná se obvykle o nečekané situace, které bývají mnohdy velmi závažné. Tato situace se může týkat všech, bohatých i chudých, majetných i nemajetných. Často se v takové situaci cítíme bezradní a bez pomoci, ale jedním řešením může být například nebankovní americké hypotéky. Není třeba na nic čekat a rovnou si pro ni jít.