Proč je pitný režim tak důležitý?

Pitný režim je velmi důležitý. To vám ostatně potvrdí každý lékař nebo odborník na výživu. Zatímco bez jídla přežijeme klidně i měsíc, bez vody sotva pár dnů. Naše tělo je na pitném režimu závislé. Vždyť i naše tělo je z větší části tvořeno právě vodou. Kolik bychom toho ale měli vypít a co bychom měli vůbec pít? To, kolik bychom toho měli vypít, je individuální. Jiné potřeby na vodu má člověk, který je vrcholový sportovec, a jiný starý člověk, který už nevykazuje téměř žádnou pohybovou aktivitu. Obecně ale můžeme říct, že optimální je, pokud člověk přijme 2 až 3 litry tekutin denně.

čaj

Do těchto tekutin se neřadí pouze nápoje, které vypijeme, ale i například polévky, tekutá jídla, nebo ovoce, které má velký obsah šťávy. Pozor. Mnozí z nás milují kávu. A jsou schopni vypít i několik šálků denně. Káva se ovšem do našeho pitného režimu nepočítá. Káva totiž odvodňuje, a abyste zůstali hydratovaní, měli byste doplnit vždy stejné množství tekutin, kolik vypijete kávy. To znamená že k 1 šálku kávy, byste si měli dát 1 sklenici vody. Co bychom tedy měli pít? Nejoptimálnější je, pokud větší část našeho pitného režimu tvoří čistá voda. To je naprostý základ, a je nejvíce prospěšná našemu zdraví. Pokud vám čistá voda nechutná, můžete si ji dochutit třeba šťávu z citronu, plátky ovoce, nebo nejrůznějšími bylinkami, jako je například meduňka, máta nebo levandule.

voda

Další skvělou možností pro váš pitný režim je čaj. Pozor opět na černý čaj. Obsahuje vysoké množství kofeinu, a měli bychom ho tedy přirovnávat spíše ke kávě. Na druhou stranu takový zelený čaj, červený čaj nebo různé bylinkové čaje, to jsou nápoje, které můžete s klidem zařadit do svého pitného režimu. Dostatečný pitný režim je důležitý pro celkové fungování našeho těla, zejména vylučovacího systému. Předejdete tím různým problémům. Jako například únavě, bolesti hlavy nebo potížemi s močením