Pořizujeme bazén

Kdo by nechtěl mít přímo před svým domem možnost koupání v krásném čistém bazénu? Asi téměř každý. O bazén je ale třeba pečovat, a dodržet pár zásadních rad.
1.       Základem je rovný a vhodný podklad. Nejvhodnější je hlína s trochou jemného písku na povrchu. Odstraňte všechny kameny a klacíky. Samozřejmě musíte povrch zbavit i trávy a rostlin.
2.       Pod bazén pořiďte kvalitní bazénovou podložku, která především brání poškození dna bazénu.
kráska u bazénu
3.       Při koupi bazénu si dávejte pozor především na jeho kvalitu. K čemu vám bude levný bazén, když nebude držet stabilní tvar, nebo se snadno protrhne?
4.       Pořiďte tu nejlepší filtraci, kterou si můžete dovolit. Je to nejdůležitější část bazénu. Bez ní to zkrátka nejde. Vody by postupně byla kalná, zelená, s řasami, a později i možným nosičem infekcí a bakterií. Poraďte se přímo ve specializovaném obchodě o výběru vhodné filtrace.
5.       Po prvním napuštění bazénu vyčkejte 24 hodin, než zahájíte koupání. Hlídejte si především pH vody, a také její tvrdost.
6.       Kupte bazénový vysavač. S ním vysajete jemný štěrk ze dna bazénu. Je nutností.
7.       Samozřejmostí je i bazénová síťka, s kterou budete denně sbírat smetí, trávu a listí z hladiny.
8.       Investujte do kvalitního teploměru.
9.       Bez schůdků se u vyšších bazénů neobejdete. Možná byste se dostali dovnitř, ven ale už jen pomocí sportovních kreací J.
10.   Obstarejte si plachtu, a tou každý večer, a v dobu, kdy se nekoupete, bazén zakryjte. Nebude do něj zbytečně padat smetí.
děti v bazénu
11.   Před vchod do bazénu umístěte kyblík s čistou vodou, a před každým vstupem si opláchněte chodidla. Před samotným koupáním je vhodné se pokaždé osprchovat venkovní sprchou. A to hlavně pokud se mažete opalovacími, nebo jinými krémy.
12.   Velmi důležitou částí je bazénová chemie. Na výběr máte z rozmanité nabídky. Například můžete koupit chlór v tabletách, a nechat ho plavat v bazénu ve speciální plovací krabičce.
13.   Pokud dovolíte rozvoji vodních řas, je třeba pořádně omýt i stěny bazénu.
14.   Existují různé projasňovače, díky kterým si můžete při správném používání dopřát křišťálově čistou vodu.
15.   Do bazénu nelijte žádné jiné přípravky, které nejsou určené přímo k péči o bazén. Můžete ho nenávratně poškodit, a zneškodnit i možnost záručních oprav.