Pěstování klíčků je pro všechny, kdo chtějí žít zdravě

Víte, proč se tolik lidí pouští do pěstování klíčků? Je to snadné a rychlé, je to zábava, a především tak téměř zadarmo získáte hromadu křupavých výhonků nabitých tím nejlepším, co nám příroda nabízí. Jestliže se i vy pustíte do pěstování výhonků, tak budete moci rázem zapomenout na drahé vitamínové preparáty z lékárny a jiné výživové doplňky v těžko stravitelné podobě. Vždyť proč byste je kupovali, když si můžete sami napěstovat hromadu chutných výhonků, se kterými je radost pracovat v kuchyni. Každý váš pokrm snadno doplníte zajímavými chutěmi, barvami a vůní, ať už klíčky budete konzumovat jako přílohu, v podobě salátů anebo jich třeba hrst přihodíte do polévky.

meloun

Existuje tisíc způsobů na využití bohaté úrody výhonků ve vaší kuchyni, a je dost pravděpodobné, že i vy přijdete na další, zajímavé pojetí jejich konzumace. Nicméně pokud nestojíte o žádné speciální kulinářské zážitky a kuchyni se raději vyhýbáte obloukem, pak vás jistě potěší, že čerstvé klíčky můžete klidně konzumovat jen tak syrové bez jakékoli další úpravy – i tak vám budou hodně chutnat, tím spíše, pokud si zvolíte nějaké větší, šťavnaté a křupavé výhonky, jako má třeba slunečnice, fazole anebo sója.

setá řeřich

Kde nakoupit vše potřebné?

Jistě vás nyní zajímá, kde seženete vhodná semínka, a také další pomůcky. Mimo kvalitní semena určená ke klíčení už budete potřebovat pouze vhodnou nádobu na klíčení. A uděláte nejlépe, pokud si tuto sadu na klíčení zakoupíte ve specializovaném obchodě, třeba na internetu. Budete tak mít sto procentní jistotu, že půjde o opravdu kvalitní materiál vhodný k přímé konzumaci. Na první pohled to sice může vypadat jako samozřejmost, ovšem v běžných prodejnách s osivem naleznete semena určená k výsevu, která jsou mnohdy ošetřena mořením anebo jinou chemickou úpravou, a jako taková jsou tedy neprosto nevhodná pro pěstování výhonků. Kdo chce mít naprostou jistotu, ten si proto raději vsadí na osvědčenou kvalitu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup