Doba propouštění, máte našetřenou rezervu?

Ekonomové napjatě sledují vývoj ekonomiky a zvěstují příchod další světové krize. Kdo si pamatuje, jak probíhala ta poslední, ten asi ví, že jejím obrovským průvodním jevem bylo opravdu velké množství lidí bez práce. Velké firmy propouštěly, malé firmy krachovaly a lidé málo utráceli, čímž se ekonomika neustále zpomalovala. V současné chvíli je naše ekonomika na svém vrcholu, co se ale bude dít, až bude ekonomika zase klesat? Bude se opět propouštět. Jste na to připraveni?
máte výpověď
Pokud máte našetřenou rezervu, aspoň tři vaše měsíční platy, jste na tom poměrně dobře. V případě propouštění budete mít šanci najít si v klidu práci někde jinde. Jednoduše budete s penězi trochu šetřit a s trochou dobré vůle vám vydrží i na delší dobu, než by vydržely za běžného režimu. Během této doby budete aktivně hledat práci, určitě nějakou najdete. Samozřejmě za podpory rodiny. Hlavně se nesmíte vzdát, ztráta zaměstnání se dá brát pouze jako možnost najít si lepší práci jinde.
peníze na váze
Pokud nemáte našetřeno nic, nebo jen velmi málo, a víte, že se bude v práci propouštět, pak začněte preventivně okamžitě šetřit. Může se vám to hodit a taky nemusí. Pokud se vám povede našetřit nějakou částku a práce vám zůstane, peníze můžete nechat na účtu jako rezervu, nebo je můžete využít jinak. Pokud o práci přijdete, pak se vám budou opravdu hodit. Pokud se vám nedaří ušetřit žádné peníze a o práci přijdete, snažte se najít si urgentně novou práci, i kdyby měla být podřadná či špatně placená. Při práci si samozřejmě můžete najít jiné zaměstnání ale nejdůležitější je najít si práci a překlenout špatné období, kdy jste ve finanční tísni.
neštěstí u počítače
Jsou obory, kde se lidé o práci vlivem propouštění bát moc nemusí. Pokud chcete mít takovou práci, pak se pusťte do studia pedagogiky (učitelství) nebo třeba do zdravotnictví. V těchto odvětvích je zaměstnanců spíše dlouhodobý nedostatek.