Co víme o plastových paletách


Jaká je pro vás optimální cena plastové palety v porovnání se stejnými výrobky zhotovenými ze dřeva? Na tuto otázku není snadná odpověď, protože je třeba nejprve zjistit vlastnosti a výhody výrobků z plastu, abyste měli v ruce nějaké pádné argumenty. Jak to s těmi plastovými paletami vlastně je?

dřevěné palety

Není to obyčejný polyetylen – když se řekne plast, někteří lidé si ihned představí typické plastové výrobky, kam patří zejména různé obaly a fólie, domácí spotřebiče, hračky či sportovní potřeby, a při této souvislosti se jim možná zjeví obraz měkkého polyetylenu, který se pouhým stiskem ruky zdeformuje. Tuto zkreslenou představu ale hoďte za hlavu, protože zde se jedná o plast speciální, tvrzený, velmi odolný, houževnatý a pevný.

hromada palet

Obrovská nosnost – umíte si představit nést na svých bedrech sto pytlů cementu? Byla by to hromada vysoká zhruba patnáct metrů a těžká pět tun. Takovou obrovskou, extrémní zátěž by samozřejmě nikdo z vás nejen neunesl, ale i nepřežil. Ovšem plastová paleta si s tím hravě poradí. Může sice přenášet pytle cementu, ale existuje pro ni lepší využití, a sice IBC kontejnery pro tekuté potravinářské výrobky, anebo plastové přepravky pro zemědělství či průmyslové účely.

Údržba a vzhled – nové euro palety ze dřeva vypadají celkem k světu, a jsou celkem v průběhu logistických operací reprezentativní, ale po několika dnech či týdnech už to neplatí. Velmi brzy se zapráší a zašpiní a budou spíše na odpis. Plastové palety se také mohou zašpinit, ale na rozdíl od dřevěných konkurentů je snadno vyčistíte saponáty a tlakovou vodou. Plastová paleta může být v koloběhu mnohem déle, bude to navíc vypadat profesionálně, čímž také uděláte lepší dojem na vaše obchodní partnery či zákazníky. Navíc je plast pro výrobu palet barevný, což již samo o sobě vytváří lepší firemní image.